kontakt z firmą grafita

Tel: +48 501 288 052   |   e-mail: biuro@grafita.pl

sygnalizacja świetlna w garażach

SYGNALIZACJA ŚWIETLNA W GARAŻACH.

Sygnalizacje świetlne montowane na drogach wjazdowych do garaży podziemnych konfigurowane są w możliwie najbezpieczniejszy oraz najbardziej wygodny sposób. Sygnalizatory instalowane są po obydwu stronach  bramy. Każde z nich posiada dwa, jednoznaczne światła - zielone i czerwone.  W posadzce na wjeździe zainstalowane są pętle indukcyjne połączone z detektorem oraz centralą sterującą.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, praca całości systemu jest bezinwazyjna i niezauważalna dla użytkowników. Jak wykazały wielokrotnie przeprowadzane testy, zastosowanie dwustronnej sygnalizacji zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo przejazdu ograniczając szanse kolizji pojazdów jadących z naprzeciwka.

SYGNALIZACJE ŚWIETLNE W GARAŻACH PODZIEMNYCH TO 100% WYGODY

Zarządzanie ruchem na odcinku wyposażonym w nasz system sygnalizacji świetlnych odbywa się bez udziału kierowców pojazdów. W momencie, gdy na podjeździe jest pusto nie zapala się żadne ze świateł, dzięki czemu system pozostaje w 100% czytelny i jednoznaczny. gdy samochód znajduje się na podjeździe, jednocześnie zapalając zielone światło dla siebie, włącza czerwone dla kierowców z drugiej strony bariery. Po rozładowaniu ruchu, sygnalizacja powraca do pozycji początkowej - nie pali się żadne ze świateł.

Sygnalizacja świetlna na parkingu

SYGNALIZACJA ŚWIETLNA - SYNCHRONIZACJA

Synchronizacja stosowanych przez nas sygnalizatorów świetlnych odbywa się dzięki zastosowaniu detektora pętli indukcyjnej , podłączonego do centrali elektronicznej. Dokładny moment akcji szlabanu, jak i jego zwłoki jest konfigurowane indywidualnie - w zależności od charakterystyki przejazdu. Pętle 
indukcyjne oraz detektory instalowane są w drodze - niezależnie od materiału wykonania (beton, asfalt, kostka) w dowolnie wybranym przez zamawiającego miejscu. Centrala umieszczona jest w najwygodniejszym miejscu, w obrębie wnętrza parkingu, co chroni ją przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych.  Poprawne działanie centrali wymaga zasilania 230 V.

 

sterowanie ruchem w garażu

 

SYGNALIZACJA ŚWIETLNA W GARAŻACH - ZALETY:

  • - bezpieczeństwo przejazdu
  • - niezawodne działanie 
  • - komfort użytkowników
  • - jednoznaczność sygnalizatorów
  • - bezkonfliktowy sposób instalacji

 

SYGNALIZACJA ŚWIETLNA W GARAŻACH Z FIRMĄ GRAFITA

Jeżeli pragniesz wyposażyć swój garaż podziemny w nowoczesne rozwiązanie i dać jego użytkownikom bezpieczeństwo oraz większy komfort użytkowania, sygnalizacja świetlna jest idealnym rozwiązaniem. Jako firma z przeszło 25-letnim doświadczeniem doradzamy, montujemy oraz serwisujemy sprzęty pochodzące jedynie od sprawdzonych producentów.

SYGNALIZACJA ŚWIETLNA W GARAŻACH - ELEMENTY INSTALACJI

1. Sygnalizator świetlny (2- lub 3-komorowy)
2. Centrala sterująca
3. Pętle indukcyjne
4. Detektor pętli
5. Szlabany (opcjonalnie)

 

PARTNERZY NASZEJ FIRMY:

 

NICE     CAME     Faac    tousek     DTM System     Roger     DEJW Systemy parkingowe

 

KONTAKT: +48 501 288 052   |   biuro@grafita.pl