kontakt z firmą grafita

Tel: +48 501 288 052   |   e-mail: biuro@grafita.pl

sygnalizacja świetlna na parkingu

SYGNALIZACJA ŚWIETLNA NA PARKINGACH.

Sygnalizacje świetlne stają się z dnia na dzień coraz bardziej popularnym rozwiązaniem wśród wszelkiego typu powierzchni parkingowych. Najczęściej montujemy je "parami" - zarówno po jednej,  jak i drugiej stronie bramy lub szlabanu. Sygnalizacja komunikuje możliwość przejazdu kierowcy  przy pomocy dwóch jednoznacznych sygnałów - czerwonego oraz zielonego światła. Pętla indukcyjna, zawiadująca centralę sterującą o nadjeżdżającym pojeździe,umieszczona jest pod powierzchnią drogi, w wybranym przez zamawiającego miejscu na podjeździe.

Zastosowanie podwójnej sygnalizacji znacznie zmniejsza szanse kolizji pojazdów jadących z naprzeciwka. Praca systemu jest bezinwazyjna i nie wymaga udziału użytkowników parkingu w procedurze sterowania - to zdecydowanie jedno z najwygodniejszych rozwiązań dla zabezpieczenia parkingów na rynku.

SYGNALIZACJE ŚWIETLNE NA PARKINGACH PODZIEMNYCH.

Sygnalizacja świetlna to równie dobre rozwiązanie dla parkingów podziemnych. Dzięki możliwości instalacji detektorów oraz pętli indukcyjnych w dowolnej odległości od centrali sterującej możemy precyzyjnie skonfigurować działanie systemu. 

 

parkingowa sygnalizacja świetlna

SYGNALIZACJE ŚWIETLNE NA PARKINGACH - ZASADA DZIAŁANIA

Gdy na podjeździe nie znajduje się w danej chwili żaden pojazd, oba światła są wyłączone. W momencie, gdy jakiś samochód zbliża się do bariery zapal zielone światło dla siebie, oraz jednocześnie czerwone dla pojazdów jadących z naprzeciwka. Zaraz po rozładowaniu ruchu, sygnalizacja wraca do początkowego statusu - żadne ze świateł się nie świeci.

Synchronizacja systemu odbywa się jeszcze na etapie montażu sygnalizacji. Momenty akcji jak i zwłoki szlabanu, za każdym razem konfigurowane są indywidualnie, aby przystosować pracę bariery do od charakterystyki przejazdu. Centrala sterowania systemu montowana jest we wskazanym przez zamawiającego miejscu w obrębie wnętrza parkingu, aby chronić urządzenie przed działaniem warunków atmosferycznych. Centrala podłączana jest do zasilania 230 V.

 

system sygnalizacji świetlnej na parkingu

 

SYGNALIZACJA ŚWIETLNA NA PARKINGACH - ZALETY:

  • - wygoda użytkowania 
  • - bardzo niski poziom awaryjności sprzętu
  • - bezpieczeństwo przejazdu
  • - możliwość dowolnej konfiguracji sprzętu


SYGNALIZACJA ŚWIETLNA NA PARKINGACH - ELEMENTY INSTALACJI

1. Sygnalizator świetlny 
2. Pętle indukcyjne
3. Detektor pętli
4. Centrala sterująca
5. Szlabany (opcjonalnie)

SYGNALIZACJA ŚWIETLNA NA PARKINGACH Z FIRMĄ GRAFITA

Jeżeli jesteś zainteresowany zainstalowaniem na swoim parkingu podwójnej sygnalizacji świetlnej - skontaktuj się z nami. Firma GRAFITA od 25 lat tworzy, doradza, montuje oraz serwisuje wszelkie dostępne na rynku systemy sygnalizacji świetlnych. Z nami możesz czuć się bezpieczny!

 

PARTNERZY NASZEJ FIRMY:

 

NICE     CAME     Faac    tousek     DTM System     Roger     DEJW Systemy parkingowe

 

 

 

KONTAKT: +48 501 288 052   |   biuro@grafita.pl