kontakt z firmą grafita

Tel: +48 501 288 052   |   e-mail: biuro@grafita.pl

 

system rozpoznawania tablic rejestracyjnych

SYSTEM IDENTYFIKACJI TABLIC REJESTRACYJNYCH.

System kontroli wjazdu na parking odbywa się za pomocą identyfikacji tablic rejestracyjnych pojazdu przez kamerę ANPR. W naszej ofercie dostępne są rozwiązania autonomiczne, łatwe w instalacji, eksploatacji oraz kamery rozpoznających tablice rejestracyjne współpracujące z pełnym systemem parkingowym. Nasze rozwiązania wykonujemy na podstawie wieloletnich doświadczeń, realizując od projektu do pełnego wdrożenia identyfikacji numerów rejestracyjnych.

URZĄDZENIA WCHODZĄCE W SKŁAD KONTROLI WJAZDÓW ANPR.

 

Kamera ANPRKamera ANPR (rozpoznająca tablice rejestracyjne)

Kamera Einar rozpoznająca tablice rejestracyjnej przy prędkości pojazdu do 70 km/h. Wyposażona w zasilanie POE+, port GPIO z wyjściami przekaźnikowymi, opcją programowania czarnej i białej listy.

 

Port gpio sterującyPort GPIO

Port umożliwiający sterowanie szlabanami, dzięki wyjściom przekaźnikowym. Identyfikacja tablic rejestracyjnych dodatkowo odbywać się może po aktywacji z pętli indukcyjnej (obecność pojazdu).

 

serwer parkingowy PC do systemu rfidSerwer PC z oprogramowaniem (opcja)

Przy wersji systemowej, zarządzanie użytkownikami, rejestracja historii zdarzeń oraz konfiguracja ustawień odbywa się poprzez dedykowane oprogramowanie, zainstalowane na serwerze parkingowym. Wersja systemowa identyfikacji tablic rejestracyjnych wymaga zastosowania dedykowanych sterowników do szlabanów parkingowych oraz detektorów z pętlami indukcyjnymi.

 

Szlaban parkingowy CAME Gard 4Szlaban parkingowy

Bariera otwiera się po zidentyfikowaniu tablicy rejestracyjnej pojazdu, wpisanej na białą listę. Szlaban zamyka się automatycznie po przejeździe auta.

Karta katalogowa CAME GT4

 

Pętla indukcyjna z detektorem

Pętla indukcyjna z detektorem

Detektor z pętlą indukcyjną w systemie rozpoznawania tablic rejestracyjnych pełni funkcję aktywacji odczytu kamery ANPR. Jest to zabezpieczenie przed przypadkowymi odczytami oraz próbami nielegalnych otwarć szlabanów. Dodatkowym zadaniem pętli indukcyjnej jest zabezpieczenie szlabanu oraz zamknięcie go po przejeździe samochodu.

 

KAMERY CZYTAJĄCE TABLICE REJESTRACYJNE W SYSTEMIE PARKINGOWYM:

System parkingowy z rozliczeniem czasu postoju identyfikuje pojazd, z użyciem kamery rozpoznającej tablice pojazdu. Numer rejestracyjny wpisywany jest do bazy danych oraz drukowany na bilecie wjazdowym. Takie rozwiązanie umożliwia wyjazd z parkingu pojazdu, bez skanowania biletu z kodem kreskowym. Kamera po identyfikacji tablicy rejestracyjnej wysyła informację do systemu, który wypuszcza użytkownika z parkingu. Szlaban automatycznie zamyka się po przejeździe samochodu.

 

 

ZALETY AUTOMATYCZNEJ IDENTYFIKACJI TABLIC REJESTRACYJNYCH.

Nowoczesne rozwiązania na w ruchu lądowym oparte są głównie o rejestrację obrazu z wykorzystaniem kamer, a następnie o odpowiednie przetworzenie go, w zależności od potrzeb. Dzięki kamerom czytających tablice rejestracyjne mamy możliwość identyfikacji pojazdu nawet podczas ruchu z dużą prędkością. Nasze rozwiązania w zakresie kontroli wjazdów ANPR pozwalają na idealny odczyt obrazu bez względu na warunki oświetleniowe. Dodatkowym atutem jest możliwość zapisu wideo z kamery LPR, która wyposażona jest w kartę SD.

 

GRAFITA - BEZPIECZEŃSTWO BUDOWANE WIELOLETNIM DOŚWIADCZENIEM

 

PARTNERZY NASZEJ FIRMY:

 

    koncept - l logo             Adaptive recognition logo

came logo

Szlabany faac                       Magnetic Access to progress logo

 

KONTAKT: +48 501 288 052   |   biuro@grafita.pl